www.spargalkes.lt

Džordžas Geršvinas

Džordžas Geršvinas gimė 1898 rugsėjo 26 d. ir išaugo 1st – Saido gatvėse. Būdamas 6 metų intensyviai pradėjo domėtis pačia geriausia muzika kaip antai: Rubenšteino “Melodija”, Dvoržako “Jumoreska”. Būdamas 8 metų susidraugavo su vyresniu, žinomu smuikiniku Maksu Rozencveigu.

“Maksas man atskleidė muzikos pasaulį” – prisiminė Geršvinas. Rozencveigo namuose išmoko pats groti fortepijonu. Iš klausos mėgino groti populiarias melodijas, aranžavo, mėgino kurti: niekas iš artimųjų namuose, neįtarė apie Džordžo užsiėmimą. Bet kartą, namuose atsirado naujas pianinas, pirktas broliui Airui, kuris jau du metus mokėsi muzikos pas mokytoją. Išaiškėjo, kad Džordžas geriau grojo fortepijonu, negu jo brolis, ir tėvai nusprendė, kad muzikos toliau mokysis Džordžas. Geršvinas pradėjo mokytis pas pianistą ir kompozitorių Čarlzą Hambicerą.

Mokytojas daug tikėjosi iš savo mokinio Geršvino. Jis įžvelgė didžiulį berniuko talentą. Čarlzas Hambiceras ne tik mokė skambinti fortepijonu, bet ir supažindino su Bacho, Bethoveno, Šopeno, Listo, Debuisy, Ravelio muzika. Rekomenduotas savo mokytojo Hambicerio, jis pradėjo mokytis  harmonijos ir orkestruotės pagrindų pas violončelistą ir kompozitorių Kilenovą. Geršvinas dažnai lankydavo Niujorko filharmonijos orkestro, Bethoveno orkestro,Rusų simfoninio orkestro koncertus, džiazo muzikos vakarus įvairiuose klubuose.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (2ecd584f375979238fb6841710a88bd9.zip)Džordžas Geršvinas12 Kb0
Neteisinga

 
Muzika Džordžas Geršvinas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt