www.spargalkes.lt

Muzikos instrumentai

Pirmieji lietuvių liaudies instrumentai  - medinės dūdelės ir tuščiavidurės dėžės su ištemptomis žarnomis vietoj stygų. Senovėje buvo paplitę ir šie instrumentai: kanklės, birbynės, skudučiai, skrabalai, kelmas, daudytės, lumzdeliai, ragai.

Skudučiai - tai vienas iš seniausių liaudies instrumentų. Jie mediniai, 10 - 30 cm ilgio vamzdeliai. Vienu skudučiu galima išgauti tik vieną garsą, todėl dažniausia grojama keliais.

Kanklės - tai grakšti medinė dėžė su metalinėmis stygomis. Grojama pirštais arba specialiu brauktuku. Senovinės kanklės turėjo 5,7 arba 12 stygų, šiuolaikinės - 22 arba 23. Nors šie instrumentai ir seni ( žinomi nuo XVI a.), bet dar neužmiršti. Jais etnografiniai ansambliai pritaria liaudiškoms dainoms, reprezentuoja mūsų šalį.

Birbynės - tai medinis 30 cm pučiamasis instrumentas - vamzdelis su užmautu ant galo karvės ragu.

Skrabalai, tai mušamasis instrumentas. Jį sudaro medinės dėželės, pritvirtintos prie rėmo. Kartais dar pritvirtinamas kelmas - būgną primenanti dėžė. Grojant skrabalais, garsas išgaunamas medine lazdele suduodant į dėželes ar kelmą.

Daudytė - tai 1,4 m, 2 m arba 3 m ilgio trimitas, apvyniotas beržo tošimi. Viena daudyte, kaip ir vienu skudučiu galima išgauti tiktai vieną garsą.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (4fa4918d6b4ef4f83cec3627bd0ed369.zip)Muzikos instrumentai12 Kb1
Neteisinga

 
Muzika Muzikos instrumentai
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt