www.spargalkes.lt

Juozas Naujalis 2

J. Naujalis būdamas mažas svajojo pats atsisėsti prie vargonų ir groti... – Juk tai paprasta. Senasis vargonininkas turi “stebuklingas knygas”, į kurias tik pasižiūrėti reikia ir gali groti. Ir staiga vėjo gūsis pro atvirą langą išpūtė vieną lapelį – vaikas laimingas jį sugavo. Dabar jis gros vargonais!

Deja, lape buvo tik daug linijų ir taškelių – jis nieko nesuprato...

Daug mokslo, darbo, džiaugsmo ir nusivylimo metų praeis nuo tos dienos, kol mažasis berniukas, taip trokštantis muzikos, taps Lietuvos muzikos patriarchu.

Kiek atokiau nuo Benedikto Tiškevičiaus dvaro, tarp bažnyčios ir kapinių, stovėjo pailgas namas. Viename jo gale, nedideliame dviejų kambarių butelyje, Vinco Naujalio šeima. Čia 1869 metų balandžio 9 dieną gimė Juozas Naujalis, būsimasis kompozitorius. Naujaliams gimė keturiolika vaikų, tačiau tik penki užaugo. Juozas buvo jauniausias.

Meninę prigimtį Juozukas bus paveldėjęs iš tėvo. Paprastas kaimietis, Vincas Naujalis turėjo polinkį į dailę.

Vėliau vargonininkas išaiškino Juozukui bendrąją natų rašymo tvarką, o šis, atidžiai stebėdamas vargonininko grojimą, suprato rašybos esmę. Vargonai tapo jo mylimiausiu draugu.

Vėliau Juozas išvyko mokytis muzikos į Varšuvą ir jam ten neblogai sekėsi. Juozui artimiausia kamerinė ir simfoninė muzika. Operos žanrą ne taip mėgo.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (+8042490b740105860778fd3bb3f1a8f5.zip)uozas Naujalis 23 Kb1
Neteisinga

 
Muzika Juozas Naujalis 2
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt