www.spargalkes.lt

Žmogaus psichika

Psichika – tai sielos gyvenimo visuma, visi sielos gyvenimo reiškiniai, individo įgimtų ir įgytų psichinių reiškinių (proto, jausmų, valios) visuma.

Žmogaus nervų sistemą sudaro periferinė ir centrinė nervų sistemos. Periferinė sistema sudaryta iš nervinių skaidulų, perduodančių informaciją iš jutimo (pojūčių) receptorių į centrinę nervų sistemą. Centrinė nervų sistema skirstoma į nugaros ir galvos smegenis.

Žmogus ne tik pažįsta tikrovę, bet ir žino apie savo pažinimą, jo reikšmę sau ir kitiems. Sąmone žmogus permano, kas tikrovėje pastovu, kas kintama, apibendrina kitimus, nustato jų priežastis, tikrovės dėsnius ir dėsningumus. Pastarųjų pažinimas leidžia žmogui atskirti dabartį nuo praeities ir prognozuoti ateitį.

Sąmonės dalis, susijusi su paties žmogaus pažinimu – savimonė (arba ”aš”). Bet žmogus nėra vien sąmoninga būtybė. Daug reiškinių vyksta už sąmoningumo ribų: sapnai, instinktai, hipnozė, kalbėjimo procesas, rašymo procesas ir t.t. Manoma, kad sąmoningi reiškiniai žmogaus sąmonėje užima apie 14% visų reiškinių. Kiti reiškiniai vyksta pasąmonėje.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (d56b2e3691513d0775400665dd6f7f0f.zip)Žmogaus psichika166 Kb1
Neteisinga

 
Psichologija Žmogaus psichika
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt