www.spargalkes.lt

Mokinių pasiskirstymas pagal statusą

Klasė yra pirminis formalus kolektyvas,  kuriame mokinys praleidžia daug laiko tarp savo bendraamžių.Tarp mokinio ir klasės mokinių, mokytojų atsiranda abipusiai ryšiai, kurie padeda vieniems apie kitus kaupti žinias ,,Dalykiniai santykiai yra  bet kokios bendruomenės kūrimosi pradinis taškas. Pirmieji santykiai naujoje bendruomenėje visada būna susiję su pagrindine veikla tam tikrame jos vystymosi etape.

Atsiradus dalykinių santykių sistemai  neišvengiamai užmezgami emociniai kontaktai.Taigi dalykiniai santykiai klasėje yra emocinių santykių sistemos susiformavimo pagrindas ’’ (M. Barkauskaitė, 2001, p. 24). Remdamiesi turimomis žiniomis, emocijomis mokiniai vertina vienas kitą.

Mokinių padėtis klasėje ir jų  statusas klasėje  būna skirtingas. ,,Statusas suprantamas kaip padėtis(vieta)santykių sistemoje, kurią užima kiekvienas klasės mokinys  pagal tai, kaip jį vertina kiti klasės mokiniai rinkdamiesi jį įvairiai veiklai. Statusas - pasirinkimų pagal tam tikrus kriterijus įvairioms veiklos sritims skaičius  tenkantis vienam klasės mokiniui.’’ (M. Barkauskaitė, 1979, p. 11). Kaip ir suaugusiųjų visuomenėje taip ir mokinių klasėse yra tam tikras susiskirstymas į grupes pagal tam tikrus kriterijus. Keičiantis amžiaus tarpsniams dalis vaidmenų mutuoja ar išnyksta.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (fbbd135cc9556c85a0da8326d59ae22a.zip)Mokinių pasiskirstymas pagal statusą11 Kb0
Neteisinga

 
Psichologija Mokinių pasiskirstymas pagal statusą
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt