www.spargalkes.lt

Zigmundas Froidas

Psichoanalitinė Z. Froido teorija vadovaujasi pozityvizmui artima mokslinio pažinimo samprata ir žmogaus dvasinį pasaulį aiškino ieškodamas natūralių biologinių jo mechanizmų. Kartu jis priartėjo prie iracionalizmo, nes subjektyvųjį pasaulį suprato kaip instinktyvių, iracionalių, nesąmoningų reiškinių visumą, slypinčią už sąmoningų žmogaus minčių, žodžių ir veiksmų.

 

Kertinis Froido teorijos principas libido (žmogaus lytinio potraukio energija, nesąmoningas žmogaus psichinės veiklos šaltinis) - gali būti nukreipiamas (sublimuojamas) . Tai yra visi instinktyvieji potraukiai gali tapti kūrybinės energijos šaltiniai.

Žmogaus moralinė sąžinė, jos branduolys - sąžinės, kaltės, atsakomybės jausmai - yra instinktyvių potraukių ir realybės konflikto padarinys.

Iki šiol tebėra labai populiarios žymesniųjų Z. Froido šalininkų, ypač neofroidistų E. Fromo, A. Maslow ir kt. etinės koncepcijos. E. Fromas psichoanalizės pagrindu siekė sukurti visą apimančią žmogaus filosofiją, kurios pagrindas žmogaus dvasinis pasaulis, tarpasmeninių santykių kultūra ir jos ugdymas.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (fdaead67a27edd4c9709ee3df30ab5c2.zip)Zigmundas Froidas6 Kb1
Neteisinga

 
Psichologija Zigmundas Froidas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt