www.spargalkes.lt

Transportas

Saugus eismas keliuose. Patarimai vairuotojams

Kelių transporto priemonės (toliau vadinama transporto priemonės) atliekant jų valstybinę techninę apžiūrą (toliau vadinama apžiūra), turi atitikti techninius reikalavimus, apžiūros atlikimo metu taikomus kontrolės būdus ir transporto priemonių techninės būklės vertinimo kriterijus.

Skaityti daugiau...
 

Automobilių degalų sąnaudų nustatymo ir normavimo metodikos

Efektyvus degalų naudojimas  viena iš svarbiausių šiuolaikinių autotransporto problemų. Tai ne tik ekonominė, bet ir aplinkosaugos problema.

Degalų sąnaudų mažinimo automobilių transporte problemos tyrimas rodo jos sudėtingumą bei kompleksiškumą. Degalai dažniausiai pereikvojami dėl blogos transporto priemonių techninės būklės, sunkių eksploatavimo sąlygų, žemos vairuotojų kvalifikacijos, taip pat dėl to, kad ne iki galo panaudojamos organizacinės ir technologinės priemonės. Prie pastarųjų priskiriama degalų sąnaudų matavimas ir normavimas.

Skaityti daugiau...
 

Kelionės po Europą

2004 m. gegužės 1 d. prisijungus dešimčiai Vidurio, Rytų ir Pietų Europos valstybių, kelionės po Europą įgavo įspūdingą naują aspektą. ES išorės sienos išsiplėtė į rytus, apimdamos Čekijos Respubliką, Estiją, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Slovakiją, Slovniją ir Vengriją, ir į pietus – Kiprą ir Maltą. Dėl to sausumos plotas padidėjo daugiau kaip 23 %, gyventojų skaičius – 75 milijonais, o be galo marga istorijos ir kultūros mozaika tapo dar margesnė.

Skaityti daugiau...
 

Technologijų raida

Patys seniausi  žmonės, apie kuriuos daug rašyta, gamino darbo įrankius ir jais naudojosi. Žmogus be jų nesugebėtų išgyventi, nes yra per daug silpnas savarankiškai kautis su gamta. Pirmieji žmonės buvo būtybės, kurios labai skyrėsi nuo šiuolaikinio. Bet tik tokių būtybių dėka, kurios  išmoko naudotis darbo priemonėmis, išsivystė modernus žmogus. Priedo jis žymiai sumažino darbo jėgos panaudojimą ir kėlimąsi į kitas gyvenamas teritorijas, būdingą pirmykščiams. Tai buvo įvykdyta smegenų, rankų, akių, o taip pat mechanizmų pagalba, kurių pagalba tapo pasaulio valdovu.

Skaityti daugiau...
 

Saugus eismas

Asmenys siekiantys tapti automobilių ar motociklų vairuotojais turėtų žinoti, kad vien tik noro tapti vairuotoju nepakanka. Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje vairuotojams keliami tam tikri reikalavimai ir tik vykdžius šiuos reikalavimus gali būti suteikta automobilių ar motociklų vairavimo teisė bei išduotas vairuotojo pažymėjimas patvirtinantis šią teisę. Taigi, vairuotojo pažymėjimas išduodamas nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikoje ne jaunesniems kaip nustatyto amžiaus asmenims, kurių sveikatos būklė yra tinkama vairuoti tam tikros kategorijos transporto priemonę, mokantiems Kelių eismo taisykles, žinantiems kitus teisės aktus, reglamentuojančius kelių eismą, išklausiusiems pirmosios medicinos pagalbos kursą bei išlaikiusiems kvalifikacinius egzaminus kompetentingoje institucijoje.

Skaityti daugiau...
 

Saugus greitis. Sobieslavas Zasada

Dar niekada Lietuvoje automobilistų tiek nebuvo ir jų taip sparčiai nedaugėjo, kaip mūsų dienomis. Ir kone visi mėgsta važinėti greitai. Bet ar visada kiekvieno greitis esti saugus?

Kaip suderinti eismo saugumą ir greitį, sužinosime iš šio S. Zasados veikalo.

Skaityti daugiau...
 
Transportas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt