www.spargalkes.lt

Personalo klasifikavimas

Organizacijos optimaliai veiklai būtina, kad visuose lygiuose atitinkamuose padaliniuose, atitinkami žmonės gerai žinotų savo vietą, darbą, vaidmenį ir atliekamas funkcijas.

Vadovai valdomąjį procesą veikia ne tiesiogiai, bet per jiems pavaldų kolektyvą; jie nustato ir suderina santykius tarp atskiras valdymo funkcijas atliekančių tarnybų, parenka darbuotojus, organizuoja bendrą valdomosios sistemos darbą.

Vadovo darbas ir pats valdymo procesas priklauso nuo organizacijos dydžio, gaminamos produkcijos ar atliekamų paslaugų pobūdžio, darbuotojų kolektyvo, žmonių išsilavinimo, kultūros lygio ir kitų veiksnių.

Vadovo darbas visur labai įvairus ir sunku nusakyti jo bendrus bruožus bei skirtumus. Vadovų darbui bendra tai, kad jų veiksmai visuomet yra trumpalaikiai, įvairialypiai, skirtingi ir fragmentiški. Darbų nebūna visiškai vienodų. Be to, kiekvienas vadovas atlieka savo vaidmenį savaip. Tas darbas priklauso nuo jo būdo bruožų, sugebėjimo bendrauti, kvalifikacijos.

Kuo žemesnis valdymo lygis, tuo dažniau vadovas užsiima vadovui nebūdingomis funkcijomis.

Greta formalių įvairaus lygio vadovų, vadovaujančių atskirų padalinių darbui, būna ir neformalūs lyderiai, grupės ir organizacijos. Neformalias grupes sudaryti skatina draugai, giminystės ryšiai, pasipriešinimas pokyčiams, savisauga, noras išlaikyti darbo vietą ir panašiai.

Specialistai – tai profesionalai, parengti dirbti tam tikrose srityse. Tai ekonomistai, vadybininkai, teisininkai, kurių uždavinys yra parengti konkrečių sričių sprendimus. Paprastai jų sprendimus galutinai patvirtina vadovai.

Kiti tarnautojai (technikai, administratorės) techniškai aptarnauja vadovus ir specialistus.

Pagrindiniai darbininkai tiesiogiai gamina pagrindinę įmonės produkciją ar aptarnauja klientus (pvz., pardavėjai).

Pagalbiniai darbininkai aptarnauja pagrindinius darbininkus (sandėlininkai, transportuotojai, sargai).
Plačiau apie personalą ir jo valdymą skaitykite trečiame skyriuje.

Failai:
FailasFailo dydisParsisiųsta
Parsisiųsti šį failą (419f710c5f996bfb8c8b58157c3fccc3.zip)Personalo klasifikavimas2 Kb1
Neteisinga

 
Verslas Personalo klasifikavimas
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt